Reklama

NetArt - domeny, serwery
Usługi na favore.pl
A może kredyt?

  Co nowego? - tematyka branżowa

 Firmy sprzątające,
 czyli zewnętrzne źródło zatrudnienia

     Utrzymywanie czystości w każdej firmie to kwestia bardzo istotna. Zatrudnienie własnych pracowników odpowiedzialnych za jej utrzymanie jest coraz mniej popularne. Rosnącym zainteresowaniem cieszą się natomiast firmy sprzątające i ich usługi.

Niezależnie natomiast od rodzaju prowadzonej działalności, czy to handlowej, gastronomicznej

czy też biurowej, utrzymanie odpowiedniej czystości miejsca pracy jest jednym z najistotniejszych elementów. Zapewnienie higienicznych warunków pracy,to wymóg standardów, niezależnie w jakiej branży działa firma.

Aby więc firma mogła spełniać ten wymóg musi ona wybrać jedno z dwóch dostępnych rozwiązań. Pierwszym z nich jest zatrudnienie własnych pracowników odpowiedzialnych za utrzymywanie czystości. To rozwiązanie spotyka się jednak z coraz mniejszym zainteresowaniem. Firmy zdają sobie sprawę, że rekrutacja, przeszkolenie i wyposażenie tego typu pracowników są kosztowne i czasochłonne.

Dużo firm decyduje się na drugie rozwiązanie, którym jest zatrudnianie zewnętrznych firm sprzątających czyli tzw. outsourcing. Ogromną zaletą tego rozwiązania jest to, że firma "wynajmuje" pracownika gotowego do pełnienia swoich obowiązków. Jego rekrutacją, przeszkoleniem i wyposażeniem w niezbędne urządzenia i środki czystości zajmuje się firma w której jest on zatrudniony. Drugą zaletą jest znaczne odciążenie działu kadrowego. Ponownie sprawami takimi jak urlopy, świadczenia socjalne czy składki ZUS zajmuje się firma bądź agencja zatrudniająca danego pracownika.

W dzisiejszych czasach znalezienie firmy sprzątającej nie jest aż takie trudne. Na rynku istnieje bowiem wiele firm świadczących tego typu usługi. Z pomocą przychodzi Internet. Wystarczy w oknie wyszukiwarki wpisać hasło firmy sprzątające, i nazwę miasta lub województwa np. firmy sprzątające Iława, Warszawa, Śląsk, itp. Do wyboru jest szeroki wachlarz ofert, z których każda firma może wybrać tę najlepszą.

Utrzymywanie czystości to tylko jedna z wielu dziedzin, w których firma może wykorzystać zewnętrzne źródła zatrudnienia. Ochrona mienia, zapewnienie bezpieczeństwa pracownikom, usługi księgowe czy też innego rodzaju usługi nie związane bezpośrednio z działalnością firmy są równie szeroko oferowane to tylko niektóre z tych obszarów. Skorzystanie z zewnętrznego zatrudnienia znacznie odciąża firmę i pozwala jej skupić się na rozwoju i ułatwią funkcjonowanie firmy.


Artykuł pochodzi z serwisu artykuly.com.pl - źródła darmowych artykułów do przedruku.

Start

Agapi

Zaplecze

Usługi

Praca

Kontakt